Zabudowy aut ciężarowych – jakie rodzaje mamy na rynku?

Rozwój przemysłu uzależniony jest od progresu poczynionego przez wiele sektorów gospodarki jednocześnie. Technika transportowa to jedna z kluczowych dziedzin w tym wypadku. Obecnie na halach produkcyjnych powstają zabudowy aut ciężarowych, dostosowane do potrzeb różnych typów działalności. Pomaga w tym nowoczesna technologia CNC oraz wiele innych innowacyjnych metod produkcji. Warto dowiedzieć się w jakich formach występują obecnie naczepy i przyczepy transportowe.

Zabudowy aut ciężarowych – powszechnie znane typy

Jednym z najbardziej znanych rodzajów zabudów aut ciężarowych będzie wywrotka. To bardzo wygodna forma naczepy, której największą zaletą jest bezobsługowa forma rozładunku. Przechylna skrzynia sprawia, że proces ten przebiega szybko i sprawnie. Można wyróżnić wywrotkę trójstronną, wielotonażową czy wywrotkę typu rynna. Sprawdzą się one najlepiej w przewozie materiałów sypkich, czyli na przykład żwiru. Innym typem zabudowy, który warto znać jest hakowiec, czyli hydrauliczny dźwig samochodowy. Jego funkcjonalność można odkryć w momencie, kiedy przewozi się ładunek o dużym ciężarze. Teleskopowe ramię HDS okaże się wówczas bardzo pomocne, kiedy nadejdzie pora załadunku lub rozładunku.

Zabudowy specjalne dla aut ciężarowych

Firmy zajmujące się produkcją dla przemysłu transportowego muszą być w stanie uwzględniać nawet niestandardowe potrzeby przedsiębiorców. Dlatego na indywidualne zamówienie powstają też zabudowy specjalne. Przykładem może tutaj być chłodnia, która umożliwi przewóz wybranych towarów w odpowiednich warunkach termicznych. Inną opcją jest ograniczająca wymianę ciepła z otoczeniem izoterma. Zabudowy kurierskie z półkami umożliwiającymi bezpieczną dostawę paczek również warto wymienić. Kto zajmuje się wytwarzaniem tego typu specjalistycznych produktów? Jedną z polskich firm znajdziemy tutaj http://skibicki.com.pl/. Skibicki tworzy zabudowy do aut ciężarowych od ponad 20 lat. W jego ofercie są zarówno specjalne modele przyczep oraz naczep, jak i wywrotki czy hakowce.

You May Also Like

About the Author: admin

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *