Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy

Na pewno każdy z nas słyszał o Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy. Z pewnością kojarzy się ona z nazwiskiem Jurka Owsiaka, który jest jej założycielem i przedstawicielem. Od 1993 wspiera ona finansowo polską służbę zdrowia i pomaga chorym dzieciom. Za nami już 30 finałów WOŚPu, a pomału zbliża się kolejny.

Na czym polega działalność Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy?

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy działa już 30 lat. Prowadzi ona działalność w zakresie ochrony zdrowia, która polega na ratowaniu życia chorych osób, w szczególności dzieci. Działa ono przez cały rok, jednak jej największą aktywność można dostrzec podczas finałów. Wtedy tysiące wolontariuszy zbiera pieniądze, a także odbywają się licytacje i koncerty. Cała praca ma na celu wspomóc polska służbę zdrowia.

31 finał WOŚP

Kolejny finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy odbędzie się 29 stycznia 2023 roku. Nie jest jeszcze znany cel zbiórki, zostanie on ogłoszony dopiero jesienią.

Kim jest Jerzy Owsiak?

Jerzy Owsiak jest założycielem i prezesem Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Z zawodu jest dziennikarzem radiowym i telewizyjnym. Działa charytatywnie i społecznie już od wielu lat, pomaga ludziom potrzebującym i chorym. Finał WOŚP odbywa się w styczniu, a jej organizatorem jest właśnie Jurek Owsiak. Dane wydarzenie rocznie zbiera miliony złotych, przekazywanych na zakupy sprzętu medycznego do szpitali w całej Polsce, czy wsparcie finansowe konkretnej dziedziny medycyny.

About the Author: admin

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *