Surowce farmaceutyczne i ich zastosowanie w lecznictwie i branży kosmetycznej

Surowce farmaceutyczne pochodzą od zwierząt lub roślin. Znajdują zastosowanie w lecznictwie i kosmetologii. Są dodatkami lub występują samodzielnie Powinny odpowiadać wymaganiom dotyczącym ich jakości. Podlegają tym samym normom co produkty lecznicze. Przeczytaj i dowiedz się ciekawych informacji na ten temat.

Jakie surowce farmaceutyczne mogą występować jako samodzielny produkt leczniczy?

Surowce farmaceutyczne mogą występować jako samodzielny produkt leczniczy lub jako dodatek do innego specyfiku. Na przykład kseroform. Jest używany jako zasypka. Odkaża, wysusza i oczyszcza. Występuje w postaci sproszkowanej, jest organicznym związkiem chemicznym. Po paracetamol sięgamy, gdy dopadnie nas gorączka. Ten preparat stosowany jest również jako środek przeciwbólowy. W różnorodnych maściach i kremach znajdziemy wazelinę białą. Również występuje jako samodzielna substancja lecznicza. Jej działanie to ochrona skóry przed wysuszeniem.

Surowce farmaceutyczne – jakie normy obowiązują w ich dystrybucji?

Surowce farmaceutyczne muszą być zaopatrzone w etykietki, na których widnieje termin ważności, informacje o podmiocie odpowiedzialnym za produkcję oraz numer serii. Są więc to takie same normy, jakim podlegają produkty lecznicze. Wymagania jakościowe określa Urząd Rejestracji Produktów Leczniczych Wyrobów Medycznych i Produktów Biobójczych. Wszyscy zajmujący się dystrybucją surowców farmaceutycznych muszą spełniać te warunki.

Leki z zastosowaniem surowców farmaceutycznych i ich właściwości

Wodorotlenek wapnia stosowany w stomatologii używany jest jako podkład do ubytku, a także jako opatrunek przy zapaleniu tkanek zęba. Surowcem farmaceutycznym, pełniącym funkcję zagęstnika, dodawanym do preparatów leczniczych jest alkohol cetostearylowy, cetylowy, stearylowy. Niekiedy odgrywa on rolę stabilizatora lub emulgatora. Mocznik jest odpowiedzialny za nawilżanie skóry. Dodany do kremów nawilżających, pobudza regeneracje naskórka.

W lekarstwach kojących nerwy, do walki z bezsennością i stresem znajduje się bromek amonu. Stosowany jest także w homeopatii. Benzoesan benzylu jest składnikiem środków przeciwtrądzikowych, przeciwświerzbowych i przeciwwszawiczych. Wykorzystuje się go w żelach, płynach do kąpieli, preparatach do pielęgnacji stóp, mydłach mgiełkach czy perfumach. Jest doskonałym konserwantem i wydłuża trwałość produktu.

Dobry dystrybutor zapewni należytą jakość surowców farmaceutycznych

Dobry dystrybutor, który przestrzega odpowiednich norm, zapewni wysoką jakość surowców farmaceutycznych. Jednego z nich znajdziesz tutaj https://oqema.pl/produkty/farmacja-i-suplementy-diety/surowce-farmaceutyczne. Surowce występują jako samodzielne preparaty lecznicze lub są dodatkiem do specyfików. Pełnią odpowiedzialną funkcję w lecznictwie i kosmetologii Stosowanie odpowiednich etykietek jest bardzo ważne, przyczynia się do bezpieczeństwa zdrowotnego pacjentów. Specyfiki trzeba odpowiednio przechowywać i regularnie sprawdzać ich przydatność.

You May Also Like

About the Author: admin

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *