Przekładnia stożkowa i jej zalety, o których powinniśmy wiedzieć

Przekładnie stożkowe dzielą się na zębate i kątowe. Ich zaletą jest bardzo dużej jakości sprawność i prosta budowa oraz cicha praca. Jest dobrym wyborem dla klientów indywidualnych, jak i dla przedsiębiorców. Jej zadaniem jest przekazywanie mocy pomiędzy dwoma wałami obrotowymi. Gdzie znajduje zastosowanie i jakie ma cechy charakterystyczne? Zainteresowany tematem? Przeczytaj cały artykuł, a wszystkiego się dowiesz.

Jakie cechy posiada przekładnia stożkowa?

Duża sprawność i prosta budowa to podstawowe cechy przekładni stożkowej. Znajduje zastosowania tam, gdzie koniecznością jest przekazanie mocy między dwoma wałami obrotowymi pod kątem prostym. W tej przekładni znajdują się dwa koła, której zarysy zębów tworzą stożki, toczące się po sobie. Przekładnie stożkowe dzielą się na proste, śrubowe i łukowe, ten podział jest zależny od kształtu linii zęba. Ich obsługa jest bardzo prosta. Pracuje cicho, czyli stosuje się ją tam, gdzie jest konieczne ograniczenie hałasu. Może współpracować z silnikami elektrycznymi dowolnego producenta, które są wyposażone w kołnierze IEC. Z jakiego materiału jest wykonana ta przekładnia i dlaczego jej praca jest cicha? Otóż wykonana jest ze stali. Odpowiedni luz kątowy sprawia, że w pełnym zazębieniu cały układ pracuje, nie czyniąc zbędnego hałasu.

Gdzie przekładnia stożkowa znajduje zastosowanie?

Ten rodzaj przekładni najczęściej jest użytkowany w przemyśle farmaceutycznym, rolniczym, spożywczym, tekstylnym i budowlanym. Cicha praca, odporność, prosta budowa, prosta obsługa, te wszystkie cechy decydują o jej wielkiej popularności, stanowi najczęstszy wybór wśród odbiorców indywidualnych i przedsiębiorców. Szeroki asortyment przekładni jest dostępny w sprzedaży. Zajrzyj tu https://www.motovario.com.pl/przekladnie-stozkowe-seria-dz i zdecyduj o zakupie. Należy zawsze zwracać na jakość oraz fachową obsługę, która pomoże i doradzi. Wtedy zakup przekładni stożkowej sprosta oczekiwaniom.

You May Also Like

About the Author: admin

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *