Nikka Blended Whisky – poznaj ten wyjątkowy alkohol

Historia whisky jest starsza niż historia wielu krajów świata. Są jednak również trunki, które mimo bardzo bogatej historii nie zdołały podbić serc ludzi z całego świata. Jednym z nich z pewnością nie jest Nikka – japońska whisky, produkowana zaledwie od 100 lat. Co musisz wiedzieć na temat tego wyjątkowego alkoholu?

Whisky – jak rozpoczęła się globalna ekspansja?

Whisky pochodzi z Irlandii i Szkocji. W VII wieku irańscy mnisi zaczęli produkować tę ,,wodę życia”, która nie tylko miała przedłużać życie, ale też wpływać leczniczo na organizm. Popularność tego napoju z Irlandii przeniosła się do Szkocji. Pierwsze wzmianki o whisky można znaleźć w dokumentach z XVI wieku. Prawie dwa wieki później „whisky” stała się oficjalną nazwą tego napoju. Epoka kolonialna zachęcała do dalszego rozprzestrzeniania się alkoholu. Do Ameryki trafił dzięki europejskim imigrantom. Tam recepturę dostosowano do warunków naturalnych, dzięki czemu powstały nowe odmiany tego napoju. Jęczmień został zastąpiony kukurydzą, która stała się znakiem rozpoznawczym bourbona.

Nikka Blended Whisky – sprawdź, czym się wyróżnia

Zarówno amerykańskie, jak i szkockie whisky zdobyły uznanie dzięki wieloletniej historii i doskonałym recepturom. Nie oznacza to jednak, że produkcja ogranicza się tylko do tych regionów. W 1918 roku Masataka Taketsuru przybył do Szkocji, aby poznać źródła sztuki destylacji whisky. Dwa lata później dołączył do japońskiego producenta tego napoju. Otworzył własną firmę, którą nazwał Nikka. Istnieje do dziś i produkuje whisky mieszaną, którą znajdziesz na przykład tutaj https://swiat-whisky.sklep.pl/14-blended-whisky-japonska. Nikka Blended Whisky czerpie w dużej mierze ze szkockich tradycji, choć produkowana jest w Japonii. Wyróżnia się przede wszystkim owocowymi i korzennymi aromatami. Whisky japońska charakteryzuje się również niską wymianą whisky pomiędzy destylarniami. Dlatego każdy musi produkować różnorodne whisky. Zachęcamy do poznania pełnej historii tego alkoholu, ponieważ jest niezwykle interesująca.

You May Also Like

About the Author: admin

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *